KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14817245
nr 1481 7245
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Gouache, Kvinna. Signerad, daterad 1953,60x43 cm, yttermått inklusive ram: 78x60 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:23:24
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander
Gouache